REWITALIZACJA
GMINNY PROGRAM REWITALIZACJI PRZYJĘTY PRZEZ
RADĘ MIEJSKĄ WE FRAMPOLU
Radni przyjęli na majowej sesji (30 maja 2017 roku) Gminny Program Rewitalizacji dla Gmina Frampol na lata 2016-2022. Dokument opracowano dla trzech obszarów: części miasta Frampol, Korytkowa Małego oraz Teodorówki.
Program rewitalizacji stanowi podstawę dla działań społecznych, edukacyjnych, kulturalnych i inwestycyjnych podejmowanych na rzecz mieszkańców zagrożonych szeroko rozumianym wykluczeniem społecznym, które będą wzajemnie zsynchronizowane. Jest narzędziem, które pozwoli skoncentrować działania w wyznaczonych obszarach i skierować je do zagrożonych grup społecznych. Jednakże w celu zapewnienia spójności społecznej i przestrzennej, działania będą miały szerszy charakter i będą włączały całą społeczność lokalną.
Główne cele GPR wynikają z przeprowadzonych analiz, w tym z konsultacji społecznych.
Program rewitalizacji złożony jest z wielu różnorodnych projektów. Program ujmuje działania w sposób kompleksowy tak, aby uwzględniać aspekt społeczny, ekonomiczny, przestrzenny, techniczny, środowiskowy i kulturowy związany zarówno z danym obszarem, jak i jego otoczeniem.
Zgodnie z procedurą Rada Miejska we Frampolu ma siedem dni na przekazanie Uchwały Wojewodzie, który ma 30 dni na ocenę jej zgodności z prawem. Następnie, po akceptacji, GPR zostanie przekazany do Urzędu Marszałkowskiego z wnioskiem o wpis do „Wykazu programów rewitalizacji gmin województwa lubelskiego”.
Gminny Program Rewitalizacji Gmina Frampol.
Poznaj gminę Frampol
Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.
-
107,6 km2powierzchni
-
6200ludność
-
16miejscowości
-
300lat historii