Złoty Znak Związku OSP dla Zenona Odrzywolskiego

2023-06-01 Aktualności

We wtorek 30 maja w Biłgorajskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. W trakcie tej uroczystości zasłużonym strażakom wręczane były odznaczenia. Złotym Znakiem Związku OSP uhonorowany został dh. Zenon Odrzywolski, długoletni Gminny Komendant OSP i Prezes jednostki OSP we Frampolu.
Dh. Zenon Odrzywolski swoją służbę zaczynał w 1980 roku w OSP w Radzięcinie, następnie w 1991r,  już w OSP Frampol zostaje wybrany Naczelnikiem tej jednostki i w tym samum roku zostaje wybrany do Zarządu Gminnego ZOSP we Frampolu. W roku 1999 Zarząd Gminny OSP powierza druhowi Odrzywolskiemu stanowisko Komendanta Gminnego, zaś w 2011 zostaje wybrany na stanowisko Prezesa OSP Frampol i obie te funkcje pełni do dnia dzisiejszego. W czasie swojej długoletniej służby aktywnie angażuje się w działania ratownicze, zawody sportowo pożarnicze, uczestniczył  także w pracach samorządu mieszkańców Frampola. Dzięki staraniom m.in. Druha Zenona Odrzywolskiego jednostka OSP Frampol zostaje włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Czynił również starania o pozyskiwanie coraz to nowszych pojazdów bojowych dla jednostki począwszy od Stara 200 poprzez Forda Transita, MAN’a, Mercedesa na Toyocie Hilux kończąc. Zaangażowany był również w rozbudowę frampolskiej remizy. Wspólnie z Zarządem Gminnym organizował turnieje sportowe, organizuje zabezpieczenia uroczystości gminnych, kościelnych, sportowych. Prowadzi wszystkie gminne uroczystości strażackie.

Druhowi Zenonowi Odrzywolskiemu gratulujemy wyróżnienia i dziękujemy za dotychczasową służbę.

foto.: bilgorajska.pl, UM Frampol

 


Opublikowano przez: Michał Kwieciński

Data publikacji: 2023-06-01

Data aktualizacji: 2023-06-01

Kategorie: Aktualności


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także