Wiwat Maj, 3 Maj…

2024-05-06 Aktualności

Jak co roku przedstawiciele lokalnego samorządu wraz z mieszkańcami gminy uczcili Rocznicę Konstytucji 3 Maja.

Była to pierwsza w Europie i druga na świecie spisana ustawa zasadnicza, która stała się dokumentem tworzącym tożsamość suwerennego narodu. Konstytucja była jednym z fundamentów polskiej państwowości, a rocznica jej uchwalenia jest okazją do manifestowania patriotyzmu i tożsamości narodowej.

W obchodach 233. Rocznicy Konstytucji 3 Maja udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół i jednostek samorządowych wraz z pracownikami, Samorząd Frampola oraz liczne delegacje wieńcowe.

Uroczystości rozpoczęły się złożeniem biało – czerwonych wieńców i wiązanek przed Pomnikiem Odzyskania Niepodległości na Rynku.

W intencji Ojczyzny uroczystą mszę świętą odprawił ks. proboszcz Tadeusz Bastrzyk, a homilię wygłosił ksiądz wikary Paweł Głowik.

Uroczystego charakteru dodały poczty sztandarowe Szkół Podstawowych z Woli Radzięckiej, Teodorówki oraz Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu. Swoje poczty sztandarowe wystawili druhowie OSP z: Frampola, Radzięcina, Teodorówki, Smorynia, Komodzianki i Pulczynowa.

Zwieńczeniem uroczystości był występ Szwadronu Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich z Biszczy. Na placu przy budynku CIS zaprezentowali szeroki repertuar pieśni patriotycznych.


Opublikowano przez: Justyna Badach

Data publikacji: 2024-05-06

Data aktualizacji: 2024-05-06

Kategorie: Aktualności


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także