W Radzięcinie podziękowali za plony

2023-08-28 Aktualności

W ubiegłą niedzielę w Kościele Parafialnym pw. Św. Kazimierza Królewicza w Radzięcinie odbyły się dożynki parafialne.  Święto to w sposób symboliczny kończy żniwa. Wzrok przyciągały kolorowe, bogato przystrojone wieńce dożynkowe, które uosabiały urodzaj i dostatek.  Przedstawiciele mieszkańców Radzięcina, Komodzianki, Teodorówki, Teodorówki-Kolonii oraz Jędrzejówki podziękowali za udane zbiory oraz poprosili o urodzaj w przyszłych latach. Uroczystą mszę święta odprawił proboszcz ks. Adam Czupich wraz z wikarym ks. Damianem Leleń.

Po mszy Koło Gospodyń Wiejskich w Radzięcinie zorganizowało atrakcje dla dzieci. Można było skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, poskakać na dmuchańcach, zrobić tatuaż lub warkoczyki. Dorośli mogli skosztować przepysznych domowych wypieków oraz dań z grilla.

Piękna pogoda i atrakcję sprawiły, że wiele rodzin postanowiło spędzić aktywnie niedzielne popołudnie w Radzięcinie.


Opublikowano przez: Justyna Badach

Data publikacji: 2023-08-28

Data aktualizacji: 2023-08-28

Kategorie: Aktualności


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także