VI Rodzinny Rajd Rowerowy

2022-09-07 Aktualności

Pogoda nie zawiodła frampolskiej ponad 30-osobowej grupy uczestników VI Rodzinnego Rajdu Rowerowego, która podążała malowniczą trasą przez tereny Gmin Frampol i Goraj.

W godzinach przedpołudniowych w niedzielę 4 września dzieci, młodzież i osoby dorosłe wyruszyły w drogę, by pokonać  trzydziestokilometrową trasę rajdu. Tempo przejazdu było dostosowane do możliwości uczestników. Celem rajdu  było propagowanie  czynnego wypoczynku na rowerze jako środka integrującego rodzinę oraz popularyzacja turystyki rowerowej na terenie Miasta i Gminy Frampol.

Po rajdzie odbyło się spotkanie, gdzie dzielono się wrażeniami i już planowano przyszłe wyjazdy rowerowe. Organizator rajdu bardzo dziękuje wszystkim amatorom dwóch kółek za tak liczny udział w imprezie oraz Urzędowi Miejskiemu we Frampolu za wsparcie finansowe.


Opublikowano przez: Maciej Goral

Data publikacji: 2022-09-07

Data aktualizacji: 2022-09-07

Kategorie: Aktualności


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także