Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom konkursu plastycznego
Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom konkursu plastycznego pt.
„Jak chciałbyś zaadoptować do zmian klimatu swoje ulubione miejsce w mieście Frampol?”
W dniu 15.11.2024 r. w Samorządowym Zespole Szkolnym we Frampolu Burmistrz Frampola Józef Rudy wraz z Panią Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Budownictwa i Inwestycji, Joanną Futyma wręczył nagrody laureatom i wyróżnionym w konkursie ekologicznym pt. „ Jak chciał(a)byś zaadoptować do zmian klimatu swoje ulubione miejsce w mieście Frampol?” organizowanym przez Gminę Frampol w związku z realizacją projektu pn. „Opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla miasta Frampol” w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ze środków Programu Funduszy Europejskich dla Lubelskiego 2021-2027, Oś Priorytetowa 03. Ochrona zasobów środowiska i klimatu, Działanie 02. Dostosowanie do zmian klimatu i zapobieganie powodziom i suszy.
Konkurs skierowany był do uczniów Szkoły Podstawowej w mieście Frampol i został podzielony na trzy kategorie wiekowe: klasy I-III i, klasy IV-VI i klasy VII-VIII.
W ramach konkursu wpłynęło 40 prac: 35 rysunków w kategorii wiekowej I-III klasa SP oraz 5 makiet w kategorii wiekowej IV-VI klasa SP.
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, dyplomy oraz słodki upominek.
Lista laureatów:
Praca plastyczna I-III
1. Jakub Miksza II b
2. Łucja Wasilik III a
3. Tymoteusz Śliczniak Ia
Wyróżnienie:
1. Alicja Raduj III a
2. Paulina Krawczykiewicz IIb
3. Wojciech Pawęzka III a
Makieta klasy IV-VI
1. Filip Pyda klasa VI b
2. Oliwia Dyl, Magda Anuszkiewicz, Gabriela Grabowska, Maja Nita, Maciej Kołodziej, Zuzanna Jasińska klasa VI b
3. Milena Czajka, Anastazja Blicharz, Ewa Kwiatkowska klasa IV
Wyróżnienie:
1. Dominik Pańko klasa VI b
2. Oliwia Zdunek, Martyna Dyjach klasa V
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i włożony wysiłek w wykonanie pięknych prac!
Poznaj gminę Frampol
Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.
-
107,6 km2powierzchni
-
6200ludność
-
16miejscowości
-
300lat historii