Uczennica Szkoły Podstawowej w Woli Radzięckiej w gronie najlepszych recytatorów w województwie!
5 listopada w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbył się finał wojewódzki 28. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, którego tegoroczne hasło przewodnie brzmiało „Baśnie, bajki, legendy…”. Wśród niespełna dziewięćdziesięciu najlepszych deklamatorów z całej Lubelszczyzny, wyłonionych na drodze wielostopniowych eliminacji, była również uczennica Szkoły Podstawowej w Woli Radzięckiej – Katarzyna Marzec. Zaprezentowała ona fragment baśni Charlesa Perraulta pt. „Knyps z czubkiem”. Jesteśmy niezmiernie dumni, ponieważ Kasia znalazła się w gronie zwycięzców, otrzymując wyróżnienie!
Warto zaznaczyć, że wszyscy uczestnicy prezentowali naprawdę wysoki poziom umiejętności, a w skład komisji oceniającej weszli specjaliści z zakresu sztuki żywego słowa: Beata Fido – znana polsko-amerykańska aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna; Alicja Skibicka-Pstrąg – neurologopedka, recytatorka, lauteatka ogólnopolskich konkursów recytatorskich; Michał Malinowski – opowiadacz, pedagog, pisarz, twórca oraz dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści „MuBaBaO”.
Udział w wydarzeniu stał się niezastąpioną okazją do zdobycia cennych doświadczeń, bowiem przed rozpoczęciem przesłuchań jurorzy przygotowali profesjonalną rozgrzewkę dla recytatorów, a na zakończenie udzielali konsultacji merytorycznych. Na laureatów, oprócz nagród rzeczowych, czekała jeszcze miła niespodzianka od organizatorów. Już niebawem wezmą oni udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez zawodowców, a także spędzą miło czas na seansie filmowym w CSK.
Dziękujemy Kasi za godne reprezentowanie szkoły. Za pracowitość, bo należy dodać, że przygotowanie do występu wymagało wielu godzin spędzonych na wykonywaniu żmudnych ćwiczeń. Serdeczne gratulujemy wielkiego sukcesu i życzymy niezapomnianych wrażeń podczas zbliżających się warsztatów teatralnych.
tekst i foto: SP w Woli Radzięckiej
Poznaj gminę Frampol
Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.
-
107,6 km2powierzchni
-
6200ludność
-
16miejscowości
-
300lat historii