Grupa osób niosących kwiaty

Uczciliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

2022-05-04 Aktualności Kultura

Uczciliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Była to pierwsza w Europie i druga na świecie spisana ustawa zasadnicza, która stała się dokumentem tworzącym tożsamość suwerennego narodu. Konstytucja była jednym z fundamentów polskiej państwowości, a rocznica jej uchwalenia jest okazją do manifestowania patriotyzmu i tożsamości narodowej.

Wczoraj, we Frampolu odbyły się gminne uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

W obchodach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych na czele z Burmistrzem Frampola i Przewodniczącym Rady Miejskiej, dyrektorzy szkół i jednostek samorządowych wraz z pracownikami, Samorząd Frampola oraz liczne delegacje wieńcowe.

Uroczystości rozpoczęły się złożeniem biało – czerwonych wieńców i wiązanek przed Pomnikiem Odzyskania Niepodległości na Rynku.

W intencji Ojczyzny uroczystą mszę świętą odprawił ks. proboszcz Andrzej Stefanek.

Uroczystego charakteru dodały poczty sztandarowe Szkół Podstawowych z Woli Radzięckiej, Teodorówki oraz Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu. Swoje poczty sztandarowe wystawili druhowie OSP z: Frampola, Radzięcina, Teodorówki, Woli Radzięckiej, Komodzianki i Pulczynowa.

Na zakończenie odbyła przed budynkiem Centrum Integracji Społecznej część artystyczna w wykonaniu dzieci ze szkoły w Woli Radzięckiej, dziecięcego zespołu tanecznego MGOK, studia piosenki MGOK oraz Klubu Seniora we Frampolu i Klubu Seniora z Biłgoraja.

Zapraszamy do foto relacji. Autorem zdjęć jest pan Michał Olszyński

 


Opublikowano przez: admin

Data publikacji: 2022-05-04

Data aktualizacji: 2022-06-08

Kategorie: Aktualności Kultura


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także