Sukces KGW Malinowy Zakątek

2024-07-08 Aktualności

Na terenie Gminy Frampol działa kilka Kół Gospodyń Wiejskich. Jednym z nich jest KGW Malinowy Zakątek, który założyły i z powodzeniem prowadzą Panie mieszkające w Kątach.  W ubiegła niedzielę w Szczebrzeszynie ich wysiłek i współpraca zaowocowały zajęciem drugiego miejsca w powiatowych eliminacjach do Bitwy Regionów. Wzięło w nich udział 12 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatów biłgorajskiego i zamojskiego. Gospodynie z Kątów przygotowały gołąbki z kaszą pęczak i sosem grzybowym, dzięki którym wywalczyły drugie miejsce.

Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Jego głównym celem jest promowanie lokalnej żywności i wyrabianie zdrowych nawyków konsumenckich.

Przygotowane dania są bardzo różnorodne. Oceniane są pod względem wizualnym, smakowym oraz czy wykonane zostały z produktów lokalnych.

Serdecznie gratulujemy Paniom z KGW „Malinowy Zakątek” i życzymy kolejnych sukcesów.

2024.07.07. SZCZEBRZESZYN . BITWA REGIONOW . FOT. KATARZYNA NASTAJ
2024.07.07. SZCZEBRZESZYN . BITWA REGIONOW . FOT. KATARZYNA NASTAJ

Opublikowano przez: Justyna Badach

Data publikacji: 2024-07-08

Data aktualizacji: 2024-07-08

Kategorie: Aktualności


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także