Sukces KGW Kreatywni

2023-09-06 Aktualności

W niedzielę, 3 września 2023 r. w Turobinie odbył się półfinał projektu pn. „Kulinarne tradycje Zamojszczyzny, który jest realizowany przez  Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Zamość. Projekt ma za zadanie zachowanie tradycyjnej kultury ludowej       i jej popularyzowanie. Koncentruje się na potrawach i produktach regionalnych jako jednym   z najważniejszych działów kultury tradycyjnej.  

Zasadniczym celem projektu jest aktywizacja środowisk Kół Gospodyń Wiejskich, zwłaszcza w zakresie promowania regionalnych potraw, bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych oraz promowania produktów lokalnych.

W Turobinie odbyły się eliminacje dla KGW z terenu powiatów: biłgorajskiego i zamojskiego. Naszą gminę reprezentowało KGW „Kreatywni” z Frampola. Panie przygotowały dwie potrawy: słodki jaglak z sosem żurawinowym oraz łupcie – gołąbki z kaszą i sosem grzybowym, które tak bardzo zasmakowały jury, że jego werdykt dał pierwsze i czwarte miejsce naszym Paniom.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się już 23 września 2023 r w Zamościu.


Opublikowano przez: Justyna Badach

Data publikacji: 2023-09-06

Data aktualizacji: 2023-09-06

Kategorie: Aktualności


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także