Sukces Alibabek z Pulczynowa

2023-07-17 Aktualności

Przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich „Alibabki” z Pulczynowa oraz KGW „Malinowy Zakątek” z Kątów były reprezentacją naszej gminy w powiatowych eliminacjach do Bitwy Regionów, które w niedzielę odbyły się na terenie autodromu w Biłgoraju.

Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs kulinarny na najlepsze dania kuchni regionalnej. Zadaniem konkursowym jest wykonanie tradycyjnej potrawy (z wyłączeniem deserów) z wykorzystaniem przynajmniej jednego produktu charakterystycznego dla regionu działania koła gospodyń wiejskich.

Oba Koła przygotowały kolorowe stoiska pełne apetycznych przekąsek i deserów. Konkurencja była duża, gdyż w konkursie wzięło udział 21 KGW z terenu całego powiatu. Jednak pierogi z soczewicą wykonane przez Panie z Pulczynowa zasmakowały jury tak bardzo, że Alibabki zdobyły II miejsce.

Muzycznie Gminę Frampol reprezentował zespół GOSPA z Karolówki, którego występ porwał publiczność do tańca.

Gratulujemy!

Zdjęcia dzięki uprzejmości: bilgoraj.com.pl


Opublikowano przez: Justyna Badach

Data publikacji: 2023-07-17

Data aktualizacji: 2023-07-17

Kategorie: Aktualności


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także