Spotkanie pn. „Rewitalizacja i jej wpływ na przedsiębiorczość”

2023-12-14 Aktualności

W dniu dzisiejszym odbyło się w Centrum Integracji Społecznej we Frampolu spotkanie pn. „Rewitalizacja i jej wpływ na przedsiębiorczość”. Zaproszono na nie  przedsiębiorców i instytucje otoczenia biznesu z  obszaru rewitalizacji Gminy Frampol (miejscowości Frampol, Teodorówka i Korytków Mały).

Spotkanie miało charakter kawiarenki obywatelskiej wraz z debatą nad rolą rewitalizacji w przestrzeni gminy i jej wpływu na sektor gospodarczy. 

Kawiarenka obywatelska jest metodą nastawioną na dialog. W czasie dyskusji obowiązuje 6 podstawowych zasad, których powinni przestrzegać uczestnicy: otwartość, akceptacja, ciekawość, odkrycia, szczerość i zwięzłość.

Spotkanie otworzył Burmistrz Frampola, który powitał gości oraz przedstawił prowadzącą Panią Beatę Filipowicz z firmy EuroCompass z Lublina.

Wśród osób biorących udział w debacie byli: przedstawiciele przedsiębiorców z gminy Frampol, dyrektorzy szkół z terenów objętych rewitalizacją, ksiądz proboszcz parafii we Frampolu, radni, sołtysi, pracownicy MGOPS oraz MGOK we Frampolu oraz pracownicy UM we Frampolu.

Spotkanie było częścią procesu partycypacji prowadzonego w ramach opracowywanego Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Frampol na lata 2023-2030 .


Opublikowano przez: Justyna Badach

Data publikacji: 2023-12-14

Data aktualizacji: 2023-12-14

Kategorie: Aktualności


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także