Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Gminie Frampol

2023-09-05 Aktualności

W poniedziałek 4 września 2023 r. rozpoczął się oficjalnie rok szkolny 2023/2024. W naszej gminie do czterech szkół będzie uczęszczać 616 uczniów. Na uroczyste rozpoczęcie wybrali się również przedstawiciele władz samorządowych.

W Szkole Podstawowej w Teodorówce w rozpoczęciu roku uczestniczył Burmistrz Frampola, gdzie wręczył  Dyrektorowi Panu Michałowi Zdunkowi akt nominowania na kolejną kadencję.

Przewodniczący Rady Miejskiej wziął udział w uroczystościach w Samorządowym Zespole Szkolnym we Frampolu. Rozpoczęły się one meldunkiem, wciągnięciem flagi na maszt oraz odśpiewaniem hymnu. Następnie dzieci i nauczyciele udali się na Mszę Świętą do kościoła parafialnego we Frampolu. Po powrocie do szkoły Dyrektor Paweł Kołodziej przedstawił nowego wicedyrektora Pana Pawła Kudzia.

W Radzięcinie Gminę Frampol reprezentował Skarbnik Gminy, a Pani Sekretarz wzięła udział w rozpoczęciu roku w szkole w Woli Radzięckiej.

Uczniowie SP w Woli Radzięckiej zgodnie z wieloletnią tradycją uczcili pamięć żołnierzy spoczywających na cmentarzu wojennym w „Przykrej Górce”, który jest objęty patronatem szkoły.

Wszystkim rozpoczynającym rok szkolny, zarówno uczniom jak i nauczycielom, życzymy wytrwałości, zaangażowania, radości z pokonywania wyzwań oraz cierpliwości w drodze do wyznaczonych celów.


Opublikowano przez: Justyna Badach

Data publikacji: 2023-09-05

Data aktualizacji: 2023-09-05

Kategorie: Aktualności


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także