Rowerowy rekord

2023-07-11 Aktualności

Podczas VII Rodzinnego Rajdu Rowerowego na Porytowe Wzgórze padł rekord w ilości osób biorących udział w tym wydarzeniu.

9 lipca w 45-kilometrową trasę przebiegającą przez Kocudzę – Władysławów – Porytowe Wzgórze – Krzemień – Dzwolę wyruszyło osiemdziesięciu rowerzystów w dużym przedziale wiekowym, chcących aktywnie spędzić niedzielę. Miejscem docelowym rajdu było Porytowe Wzgórze, gdzie w 1944 roku odbyła się największa partyzancka bitwa w Polsce.

Po odpoczynku i spacerze po okolicy, grupa rowerzystów powróciła do Frampola, po czym przy wspólnym grillu dzielono się wrażeniami z wyprawy. Czas spędzony podczas aktywności ruchowej dla rodzin – to najcenniejszy czas, dlatego uczestnicy już planują kolejną trasę rajdu na drugą połowę sierpnia. Chętnych zapraszamy.

Wsparcie w organizacji tego wydarzenia oraz poczęstunek dla uczestników sfinansował Urząd Miejski we Frampolu, a grupę poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Pan Tomasz Wójcik.

Rajd okazał się nie tylko fantastyczną przygodą, ale także doskonałą okazją do integracji mieszkańców. Dziękujemy Panu Tomaszowi za zaangażowanie oraz doskonałą organizację rajdu, który był prawdziwym sukcesem


Opublikowano przez: Justyna Badach

Data publikacji: 2023-07-11

Data aktualizacji: 2023-07-11

Kategorie: Aktualności


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także