Raport z wyłożenia do publicznego wglądu projektu „Miejskiego Planu Adaptacji dla miasta Frampol”
W 2024 roku miasto Frampol zrealizowało projekt „Plan Adaptacji do zmian klimatu dla miasta Frampol”. Zadanie zostało sfinansowane z Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 – działanie 3.2. Dostosowanie do zmian klimatu i zapobieganie powodziom i suszy. Dofinansowanie projektu z UE wyniosło 140 899,40 zł.
Działając zgodnie z zapisami art. 39 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. z 2024 r., poz. 1112 t.j.), wyłożono projekt do publicznego wglądu.
W dniu 7 października 2024 r. zawiadomiono o rozpoczęciu konsultacji projektu dokumentu pn.: „Plan adaptacji do zmian klimatu dla miasta Frampol” oraz o możliwości zapoznania się z treścią dokumentu w wersji papierowej w budynku Urzędu Miejskiego we Frampolu, w Referacie Gospodarki Komunalnej, Inwestycji i Budownictwa, ul. Zamojska 13, we Frampolu w pokoju nr 2.18 (I piętro) w godzinach urzędowania oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Frampol (https://umframpol.bip.lubelskie.pl/) i na stronie internetowej Urzędu Gminy Frampol (https://frampol.pl/).
Uwagi i wnioski należało składać w terminie od 08.10.2024 r. do 31.10.2024 r. za pomocą załączonego edytowalnego formularza zgłaszania uwag w następujących formach:
- ustnie do protokołu w siedzibie urzędu,
- za pomocą środków komunikacji elektronicznej na adres e-mail: umframpol@frampol.pl lub,
- w postaci papierowej złożonej na adres: Urząd Miejski we Frampolu ul. Radzięcka 8, 23-440 Frampol.
W trakcie trwania konsultacji społecznych Planu Adaptacji nie wpłynęły żadne wnioski i uwagi.
Poznaj gminę Frampol
Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.
-
107,6 km2powierzchni
-
6200ludność
-
16miejscowości
-
300lat historii