Zalew

Zalew we Frampolu z lotu ptaka

Zalew we Frampolu to nowoczesny obiekt, zmodernizowany w 2012 roku. Jest położony w urokliwym otoczeniu, co w połączeniu z nową infrastrukturą i bezpłatnym dostępem do sprzętu wodnego sprawia, że cieszy się on niesłabnącą popularnością wśród okolicznych mieszkańców i przyjezdnych. Kąpielisko powstało w ramach projektu „Stworzenie nowego produktu turystycznego Gminy Frampol poprzez urządzenie kąpieliska na zalewie we Frampolu wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Oprócz parkingów i ścieżki rowerowej przy zalewie, długiej na 200 metrów plaży, pomostów pływających i kontenerów z toaletami i natryskami, plażowicze mają do dyspozycji sprzęt wodny, który jest im udostępniany bezpłatnie. Obiekt jest bezpieczny dzięki monitoringowi oraz nadzorowi ratowników. Całkowita wartość zadania to prawie 1,2 mln zł, w tym wartość dofinansowania wynosi ponad 721 tys. zł.

Frampolski zalew jest również jednym z obiektów objętych Projektem „Pięć zalewów – morze atrakcji”. Dzięki Projektowi w jedną całość zostały spięte trasy turystyczne, łączące pięć zalewów znajdujących się na terenie gmin biorących udział w przedsięwzięciu.


Opublikowano przez: admin

Data publikacji: 2022-06-05

Data aktualizacji: 2022-06-05


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także