Pożegnanie proboszcza we Frampolu

2023-07-31 Aktualności

Ostatniego lipca w kościele pw. Św. Jana Nepomucena we Frampolu oficjalnie pożegnano proboszcza. Ksiądz Andrzej Stefanek po 22 latach pełnienia posługi kapłańskiej we Frampolu przeszedł na urlop zdrowotny.  Święcenia kapłańskie przyjął 12 czerwca 1982 roku w Lublinie, a z tutejszą parafią związany jest od 12 czerwca 2001 roku.

W związku z tym, w ubiegłą niedzielę podczas uroczystej mszy świętej wierni i przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Frampola Józef Rudy, Sekretarz Gminy Anna Ruszczak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Lech Kaczor pożegnali i podziękowali księdzu Andrzejowi za włożony trud w rozwój parafii i przewodnictwo duchowe.  Burmistrz Frampola wręczył proboszczowi seniorowi medal za zasługi dla Miasta i Gminy Frampol, a w imieniu rady parafialnej podziękowania złożyli Pani Zofia Wach i Pan Roman Gruszka. Powitano również nowego proboszcza księdza Tadeusza Bastrzyka. Burmistrz Frampola życzył mu wsparcia wiernych oraz błogosławieństwa Bożego w pełnieniu nowej funkcji.

Ksiądz Tadeusz pochodzi z Biłgoraja, a kapłanem jest 30 lat. Święcenia kapłańskie przyjął 29 maja 1993 roku w Zamościu. Blisko związany był z sąsiednią parafią w Goraju, gdzie pełnił funkcje proboszcza od 2015 roku.


Opublikowano przez: Justyna Badach

Data publikacji: 2023-07-31

Data aktualizacji: 2023-07-31

Kategorie: Aktualności


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także