Zdjęcie Karoliny - laureatki - na tle pracy nagrodzonej w konkursie.

Ponowny sukces Karoliny

2022-05-11 Aktualności Kultura

W dniu 7 maja 2022 roku, na terenie zespołu pałacowo-parkowego przy Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim, odbyło się podsumowanie drugiej edycji konkursu „Echa Konstytucji 3 Maja w moim regionie” wraz z wręczeniem nagród laureatom i ich opiekunom. Konkurs został zorganizowany z inicjatywy Beaty Mazurek – posłanki do Europarlamentu, we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie. Głównym celem konkursu było uświadomienie uczniom znaczenia Konstytucji 3 maja jako ważnego elementu pamięci zbiorowej i oddanie hołdu jej twórcom.

Wzięło w nim udział 467 uczniów z całego województwa, w tym 174 napisało utwory poetyckie, natomiast 293 wykonało prace plastyczne. Nagrodzonych zostało 12 prac: po trzy plastyczne i literackie w każdej z dwóch kategorii: szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zostały one zaprezentowane na wystawie podczas uroczystości. Wśród zwycięzców znalazła się również uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Radzięckiej Karolina Komada, która powtórzyła swój ubiegłoroczny sukces i ponownie uzyskała tytuł laureata. Jesteśmy pełni dumy i podziwu dla ogromnego talentu plastycznego Karoliny i życzymy jej dalszych sukcesów.
(AS)

 


Opublikowano przez: admin

Data publikacji: 2022-05-11

Data aktualizacji: 2022-06-08

Kategorie: Aktualności Kultura


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także