Parafialne spotkanie opłatkowe w Nadrzeczu

2024-01-08 Aktualności

Tradycją parafii w Korytkowie Dużym jest organizacja w dniu Święta Trzech Króli parafialnych spotkań opłatkowych. Każdego roku organizatorem spotkania jest inna miejscowość. W tym roku odbyło się ono w Nadrzeczu.

W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy parafii oraz zaproszeni goście. Wśród nich byli: Poseł na Sejm RP Wiesław Różyński, Burmistrz Frampola Józef Rudy oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Lech Kaczor.

Część artystyczna składała się z jasełek przygotowanych przez dzieci oraz występów zespołów, które zaprezentowały różnorodny i bogaty repertuar kolęd i pastorałek. Nasza gminę reprezentował zespół GOSPA z Karolówki.

W drugiej części spotkania uczestnicy pomodlili się z księdzem Mariuszem Rybińskim, administratorem parafii w Korytkowie Dużym oraz podzielili się opłatkiem.


Opublikowano przez: Justyna Badach

Data publikacji: 2024-01-08

Data aktualizacji: 2024-01-09

Kategorie: Aktualności


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także