Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego

2024-04-23 Aktualności

W sobotę, 20 kwietnia 2024 r. w hali sportowej SZS we Frampolu po raz drugi odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. Organizatorem tego niecodziennego wydarzenia byli: Polskie Towarzystwo Taneczne, Polskie Towarzystwo Taneczne Zarząd Okręgu Lubelskiego, Szkoła Tańca TOP-ART Lublin oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury we Frampolu.

Pokazy taneczne rozpoczęły się o 9:00 występem najmłodszej grupy, o godzinie 15:00 tańczyła Liga Seniorów, a o 19:00 odbyła się uroczysta Gala Wieczorna. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowało ponad 800 tancerzy z kilkudziesięciu szkół oraz klubów m.in. z Chełma, Janowa Lubelskiego, Kielc, Krakowa, Kraśnika, Krosna, Lublina, Mielca, Przemyśla, Rzeszowa, Stalowej Woli, Tarnobrzega, Warszawy, czy Zamościa.

Gala Wieczorna odbyła się przy muzyce na żywo wykonywanej przez Biłgorajską Orkiestrę Dętą im. Czesława Nizio.  Otworzył ją Burmistrz Frampola wraz ze Starostą Biłgorajskim oraz Dyrektorem SZS we Frampolu.

W trakcie turnieju zaprezentowały się również grupy taneczna działające przy MGOK Frampol: Twist, Mini Twist II oraz Miłośnicy Tańca.

Cieszymy się że turniej, który jest wydarzeniem pełnym pasji, kolorów i muzyki na stałe wpisał się w kalendarz imprez które odbywają się na terenie gminy.

Zdjęcia: Top-Art Lublin


Opublikowano przez: Justyna Badach

Data publikacji: 2024-04-23

Data aktualizacji: 2024-04-23

Kategorie: Aktualności


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także