Na ludowo po Roztoczu

2022-10-03 Aktualności

Koło Gospodyń Wiejskich „Allibabki” z Pulczynowa pozyskało dotację na realizację zadania publicznego „OBYWATELSKIE ROZTOCZE” w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i promocji Roztocza – „Na ludowo po Roztoczu”.

Projekt rozpoczęto w niedzielę 25 września br. od rajdu rowerowego z Pulczynowa na „Wzgórze Polak”. W rajdzie uczestniczyło wielu rowerzystów w różnym wieku. Rajd zakończył się odpoczynkiem i poczęstunkiem przy wspólnym ognisku.

Kolejnym zadaniem w ramach projektu było „Święto pieczonego ziemniaka”, na które Panie  z KGW Pulczynów przygotowały i zaprezentowały potrawy regionalne. Na degustację przybyli zaproszeni goście tj. Poseł za Sejm RP Beata Strzałka, Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip, radni Rady Powiatu – Ryszard Papierz i Marcin Kulig. W spotkaniu uczestniczyli również miejscowi przedstawiciele władz – Sekretarz Gminy Anna Ruszczak oraz radna z Pulczynowa – Alina Gruszka i sołtys Pulczynowa Jadwiga Jasińska, a także licznie zgromadzeni mieszkańcy Pulczynowa. Na spotkaniu KGW „Allibabki” zaprezentowało zakupione w ramach projektu stroje.

Wszystkim członkom KGW życzymy dalszych sukcesów w realizacji kolejnych zadań.

 

 


Opublikowano przez: Michał Kwieciński

Data publikacji: 2022-10-03

Data aktualizacji: 2022-10-03

Kategorie: Aktualności


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także