Maszt z flaga RP z Projektu „Pod Biało-Czerwoną”

2022-11-23 Aktualności

Projekt „Pod Biało-Czerwoną” na stulecie Bitwy Warszawskiej

Gmina Frampol wzięła udział w akcji “Pod biało-czerwoną”, w ramach której gminy w całej Polsce mogły składać wnioski o zakup i montaż masztu z biało-czerwoną flagą. Warunkiem było uzyskanie odpowiedniej ilości głosów mieszkańców pod wnioskiem.

W akcji wzięło udział niemal 418 000 osób. Dla Gminy Frampol wymagana liczba głosów poparcia wynosiła 100, a zebrano ich 203. Dzięki tym głosom Gmina Frampol otrzymała maszt z flagą RP w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”. 9 metrowy maszt został zainstalowany przy Pomniku Odzyskanie Niepodległości we Frampolu. Uroczyste podniesienie flagi odbyło się w ramach obchodów Święta Odzyskania Niepodleglości.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma uhonorować Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęcić do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Zakup oraz montaż masztu z tabliczką i flagą RP został sfinansowany w ramach realizacji projektu „Pod biało-czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.


Opublikowano przez: Michał Kwieciński

Data publikacji: 2022-11-23

Data aktualizacji: 2022-11-23

Kategorie: Aktualności


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także