Komunikat Posterunku Policji w sprawie oszustw

2023-01-05 Aktualności

W ostatnim czasie obserwujemy wzrost aktywności oszustów. Niestety do wyłudzeń danych, a co za tym idzie pieniędzy dochodzi co raz częściej w Internecie. Pamiętajmy zatem, żeby osobom nieznajomym nigdy nie podawać naszych danych personalnych, danych kart bankomatowych, loginów, haseł, kodów aktywujących, kodów BLIK i przede wszystkim nie otwierać podesłanych nam od nieznajomych linków oraz nie instalować na telefonach, komputerach, tabletach żadnych aplikacji, których zainstalowanie zleca nam obca osoba.

Jeśli otrzymamy SMS o zaległości i mamy wątpliwości czy tak jest faktycznie skontaktujmy się z usługodawcą przez infolinię i potwierdźmy, że mamy jakieś zadłużenie.

W przypadku gdy ktoś podający się za członka rodziny zwraca się telefonicznie o pożyczenie jakiejkolwiek sumy pieniędzy, twierdząc np. że jest sprawcą wypadku sprawdźmy z kim mamy do czynienia, skontaktujmy się z właściwym członkiem rodziny, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości nie kontynuujmy rozmowy i rozłączmy się!

Przypominamy również, że policja nigdy nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nie prosi o przekazanie informacji o miejscu gromadzenia pieniędzy, ilości kont czy wysokości zgromadzonych  środków ani o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

Jeżeli staliśmy się ofiarą oszustwa poinformujmy policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

 

komunikat policji


Opublikowano przez: Justyna Badach

Data publikacji: 2023-01-05

Data aktualizacji: 2023-01-05

Kategorie: Aktualności


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także