Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

2024-04-04 Aktualności

W ostatnim czasie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, ma na celu spopularyzowanie wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego. Młodzież wyłoniona w eliminacjach w swoich szkołach rozwiązywała w dwóch kategoriach wiekowych test wiedzy. Zwycięzcy zostali zakwalifikowani do etapu powiatowego, który odbędzie się 17 kwietnia w Biłgoraju. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe zasponsorowane przez Urząd Miejski we Frampolu.

Atrakcją dla młodzieży była możliwość zapoznania się z wyposażeniem karetki pogotowia, które udostępnili ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego L01422 we Frampolu oraz pokaz sprzętu gaśniczego zorganizowany przez strażaków z OSP Frampol.

Wyniki turnieju:

I grupa wiekowa (I-IV klasa)

 1. Karol Książek – SP Teodorówka
 2. Dawid Habza – SP Frampol
 3. Milena Kapica – SP Teodorówka

II grupa wiekowa (V-VIII klasa)

 1. Wojciech Marczak – SP Teodorówka
 2. Kacper Kapica – SP Teodorówka
 3. Zuzanna Miazga – SP Frampol

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w eliminacjach powiatowych.


Opublikowano przez: Justyna Badach

Data publikacji: 2024-04-04

Data aktualizacji: 2024-04-04

Kategorie: Aktualności


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także