Gmina Frampol rozpoczęła kolejną inwestycję

2022-07-20 Aktualności

Gmina Frampol rozpoczęła kolejną inwestycję – budowę ponad 6 km kanalizacji sanitarnej grawitacyjno – ciśnieniowej. Prace rozpoczęto w ubiegłym tygodniu na odcinku od oczyszczalni ścieków we Frampolu w stronę miejscowości Sokołówka – Kolonia. Budowa kolektora umożliwi przyłączenie do sieci kanalizacyjnej gospodarstw tejże miejscowości jak i dalszą rozbudowę sieci w kierunku Korytkowa Małego. Prace budowlane wykonuje firma EKOMEL z Janowa Lubelskiego, a wartość umowy to kwota: 2 861 828,53 zł. Termin wykonania robót przewidziany jest na 09 listopada 2022 r. Środki na realizację inwestycji pochodzą z subwencji Ministerstwa Finansów na wsparcie inwestycji w zakresie kanalizacji – 2.356.436,00 zł., pozostałe zaś to środki własne

Zakres robót obejmuje m in. wykonanie 2 odcinków kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej w północno – wschodniej części miejscowości Sokołówka – Kolonia wraz z przyłączami wyposażonymi w przydomowe przepompownie ścieków (5 kpl.), wykonanie przepompowni sieciowej, wykonanie przewiertu horyzontalnego przez drogę wojewódzką nr 835 z włączeniem do oczyszczalni ścieków we Frampolu.


Opublikowano przez: admin

Data publikacji: 2022-07-20

Data aktualizacji: 2022-08-16

Kategorie: Aktualności


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także