Budynek z instalacją odnawialnych źródeł energii

Frampol gminą prosumencką

2022-06-22 Aktualności Urząd

W ramach realizacji projektu „ECO-EFEKTYWNY Frampol Etap III” trwa montaż zestawów

instalacji fotowoltaicznych na budynkach prywatnych mieszkańców gminy Frampol. Panele fotowoltaiczne zostaną zamontowane w 108 gospodarstwach domowych. Celem projektu jest ochrona środowiska naturalnego poprzez zwiększenie wykorzystania energii z OZE. Inwestycja jest realizowana dzięki pozyskanym środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, Osi Priorytetowej IV Energia przyjazna środowisku, Działania 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE, w formie współfinansowania Unii Europejskiej. Wykonawcą jest firma: ML System+ Sp. z o. o. z Zaczernia. Wartość zadania: 1 660 084,20 zł.

Realizacja projektu potrwa do końca czerwca br.

Warto wspomnieć że jest to kolejna inwestycja w ramach Gminnego Programu Gospodarki Niskoemisyjnej. Od początku br. prąd ze słońca produkuje 16 instalacji fotowoltaicznych zamontowanych na budynkach użyteczności publicznej (szkoły, remizo-świetlice, budynki UM i MGOK) o łącznej mocy 182,69 kWp. Inwestycja na budynkach gminnych kosztowała 833 402 zł. a środki pochodziły z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.


Opublikowano przez: admin

Data publikacji: 2022-06-22

Data aktualizacji: 2022-08-16

Kategorie: Aktualności Urząd


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także