Dotacje na remont zabytków w naszej gminie

2023-07-19 Aktualności

Ponad milion złotych trafi z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków do Gminy Frampol. Pieniądze przeznaczone będą na remont Pomnika Odzyskania Niepodległości we Frampolu, remont Kościoła Parafialnego oraz budynku dzwonnicy i kapliczek w Radzięcinie oraz remont elewacji budynku Kościoła Parafialnego we Frampolu.

Środki z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków są przeznaczone na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane. Program kierowany jest bezpośrednio do jednostek samorządu terytorialnego, a za ich pośrednictwem również do innych podmiotów zobowiązanych do opieki nad zabytkami.

Dofinansowania były przyznawane na realizację zadań inwestycyjnych związanych z ochroną zabytków i opieką nad zabytkami.

Gmina Frampol otrzymała łącznie dofinansowanie na kwotę: 1 076 040 zł., w tym:  96 040 zł. na Pomnik Niepodległości, a po 490 tys. zł. na remont kościołów.


Opublikowano przez: Justyna Badach

Data publikacji: 2023-07-19

Data aktualizacji: 2023-07-19

Kategorie: Aktualności


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także