Debata społeczna we Frampolu

2023-12-07 Aktualności

We wtorkowe popołudnie, 05.12.2023r. w Centrum Integracji Społecznej we Frampolu odbyła się debata społeczna organizowana przez Komendę Powiatową Policji w Biłgoraju. W spotkaniu uczestniczył również Kierownik Posterunku Policji we Frampolu aspirant sztabowy Robert Kamiński. Głównym tematem była ochrona przed działaniami ludzi, którzy próbują w internecie lub przez telefon przekonać do przekazania danych lub wypłaty pieniędzy.

Przedstawicielka Komendy Powiatowej w Biłgoraju młodszy aspirant Edyta Jaszek zaprezentowała dane dotyczące przestępstw,  najnowsze sposoby jakimi posługują się oszuści oraz metody zapobiegania utracie pieniędzy lub danych. Prezentacja skierowana była dla ludzi w różnym wieku, zarówno seniorów jak i młodszych, korzystających z internetu i robiących zakupy online.

Następnie dzielnicowy aspirant Paweł Gromadzki przedstawił Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przybliżył również funkcjonalność i sposoby wykorzystania aplikacji Moja Komenda, zachęcając do korzystania z niej. Jest to narzędzie, które zapewnia każdemu użytkownikowi szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów obiektów policyjnych oraz kontakt ze wszystkimi dzielnicowymi na terenie kraju.

Spotkanie zakończyło się pytaniami skierowanymi do dzielnicowego, na które mieszkańcy otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.


Opublikowano przez: Justyna Badach

Data publikacji: 2023-12-07

Data aktualizacji: 2023-12-07

Kategorie: Aktualności


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także