Tablica z informacją o dofinansowaniu dla gminy Frampol

Będą pieniądze z „Polskiego Ładu”

2022-07-27 Urząd

Kolejne środki z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” trafią do gminy Frampol. Z części przeznaczonej dla obszarów po dawnych Państwowych Gospodarstwach Rolnych, nasz samorząd otrzyma 2 290 000 zł. na następujące inwestycje : przebudowę ujęcia wody i budowę wodociągu w Radzięcinie, oraz budowę oświetlenia w Radzięcinie.

W przyszłym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na budowę brakującego oświetlenia ulicznego  (4 odcinki), trwa również postepowanie mające na celu wyłonienie wykonawcy projektu modernizacji ujęcia wody. Warto wspomnieć, że modernizowane ujęcie zaopatruje mieszkańców nie tylko Radzięcina lecz również Teodorówki i Komodzianki i jest największym na terenie gminy Frampol.


Opublikowano przez: admin

Data publikacji: 2022-07-27

Data aktualizacji: 2022-08-16

Kategorie: Urząd


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

 • 107,6 km2
  powierzchni
 • 6200
  ludność
 • 16
  miejscowości
 • 300
  lat historii

Zobacz także