8. Turniej Miejscowości Gminy Frampol – sport, tradycja i integracja

2025-06-30 Aktualności

W niedzielne popołudnie, 29 czerwca br., mieszkańcy gminy Frampol spotkali się na 8. Turnieju Miejscowości – wydarzeniu, które już na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych imprez. Tegoroczna edycja była nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale także do promowania lokalnych specjałów i integracji społeczności.

W turnieju wzięły udział reprezentacje aż 12 sołectw: Chłopków, Frampol, Karolówka, Kąty, Komodzianka, Korytków Mały, Pulczynów, Rzeczyce, Smoryń, Sokołówka, Stara Wieś oraz Wola Radzięcka. Każda z miejscowości przygotowała swoje stoisko przedstawione w różnorodnej aranżacji na którym można było znaleźć pyszne smakołyki.

Zgodnie z tradycją, uczestnicy zmierzyli się w szeregu nietypowych konkurencji sportowo-sprawnościowych, które jak zawsze budziły wiele emocji i radości. Wśród nich znalazły się m.in. dojenie sztucznej krowy, bicie piany na czas czy celne strzały piłką na bramkę. Rywalizacja była zacięta, ale przebiegała w duchu fair play i dobrej zabawy.

Po podliczeniu wszystkich punktów klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

  • 🥇 I miejsce – Frampol
  • 🥈 II miejsce – Karolówka
  • 🥉 III miejsce – Sokołówka

Zwieńczeniem dnia była część artystyczna. Publiczność mogła wysłuchać występu zespołu wokalno-instrumentalnego „Zawierucha”, a główną atrakcją wieczoru był koncert gwiazdy – grupy „Shantel”. Po występie rozpoczęła się zabawa taneczna pod gwiazdami, która trwała do późnych godzin wieczornych.

Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom wspaniałej postawy, pomysłowości i sportowego zapału. Szczególne podziękowania kierujemy do mieszkańców, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie wydarzenia.


Opublikowano przez: Justyna Badach

Data publikacji: 2025-06-30

Data aktualizacji: 2025-06-30

Kategorie: Aktualności


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

  • 107,6 km2
    powierzchni
  • 6200
    ludność
  • 16
    miejscowości
  • 300
    lat historii

Zobacz także