Uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Radzięckiej na uroczystym podsumowaniu Ogólnopolskiego Konkursu „Moja Wizja Zero” w OR KRUS w Lublinie

2025-01-09 Aktualności

Dwóch uczniów klasy siódmej (Szymon Była oraz Piotr Grzywna) wzięło udział w organizowanym przez KRUS VI Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – recepta na zdrowie w gospodarstwie rolnym”, który odbył się pod Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Pomysłodawcy mieli na uwadze przede wszystkim „promowanie wśród młodzieży szkolnej i studentów uczelni wyższych (…) bezpiecznych zachowań związanych z pracą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wizji Zero (…) – międzynarodowej kampanii społecznej, która ma na celu minimalizowanie ryzyka wypadku przy pracy w sektorze rolniczym, w oparciu o trzy filary: bezpieczeństwo, zdrowie i dobrostan, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zdrowie rolnika i jego rodziny”.

Zadanie polegało na nagraniu filmu reklamującego wspomnianą kampanię. Gratulujemy naszym siódmoklasistom, którzy poradzili sobie bardzo dobrze, wykazując się nie tylko umiejętnością autoprezentacji czy zdolnościami aktorskimi, ale również szeroką wiedzą na temat bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Warto także dodać, że chłopcy rywalizowali w większości ze starszymi kolegami – uczniami szkół ponadpodstawowych oraz studentami uczelni wyższych.

W poniedziałek 30 grudnia w Sali Konferencyjnej Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Lublinie odbyło się oficjalne podsumowanie konkursu, na którym zgromadzili się uczestnicy z naszego województwa. Podczas uroczystego spotkania młodzi autorzy filmów odebrali dyplomy oraz nagrody rzeczowe z rąk Dyrektora OR KRUS w Lublinie – Pana Mateusza Winiarskiego.


Opublikowano przez: Maciej Goral

Data publikacji: 2025-01-09

Data aktualizacji: 2025-01-09

Kategorie: Aktualności


Poznaj gminę Frampol

Frampol położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Północno-wschodnia i wschodnia część obszarów gminy stanowi fragment Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, a południowa strefę ochronną Lasów Janowskich. Urozmaiconą rzeźbę terenu wieńczy dolina rzeki Białej Łady.

  • 107,6 km2
    powierzchni
  • 6200
    ludność
  • 16
    miejscowości
  • 300
    lat historii

Zobacz także